Etiopatogenezis hipertóniában, Gyermekgyógyászati kézikönyv I. | Digitális Tankönyvtár


etiopatogenezis hipertóniában magas vérnyomású vaszkuláris görcs elleni gyógyszerek

Cited By A tanulmány klinikusok számára foglalja össze a hyponatraemiák kóroktanát, diagnosztikáját és kezelését. A hyponatraemia a leggyakoribb elektrolit-rendellenesség.

etiopatogenezis hipertóniában hagyományos módszer a magas vérnyomás kezelésére

Patofiziológiai szempontból a etiopatogenezis hipertóniában két fő csoportja különböztethető meg: nem ozmotikus eredetű hypervasopressinaemiás hyponatraemiák hypovolaemiás, hypervolaemiás, euvolaemiás és nem hypervasopressinaemiás hyponatraemiák pseudohyponatraemia, vízmérgezés, cerebrális sóvesztő szindróma.

Az enyhe hyponatraemiás betegek sokszor etiopatogenezis hipertóniában. A súlyos hyponatraemia az életet veszélyeztető központi idegrendszeri tüneteket okozhat.

etiopatogenezis hipertóniában magas vérnyomás kivonat

A hyponatraemiás állapotok kórismézése során figyelemmel vagyunk az extracelluláris folyadék térfogatára, a klinikai tünetekre, a hyponatraemia súlyosságára, kifejlődésének sebességére és tartamára.

A hyponatraemia okainak felderítésekor az első feladat a nem hypervasopressinaemiás hyponatraemiák és a hypervasopressinaemiás hyponatraemiák elkülönítése a plazma ozmolalitásának, a etiopatogenezis hipertóniában, a szérumlipidek és -fehérjék szintjének mérésével. A további differenciáldiagnosztikus ténykedést a vizelet ozmolalitásának, az extracelluláris folyadék térfogatának és a vizelet nátriumkoncentrációjának meghatározása segíti.

Verbalis, J. In: Principles and practice of endocrinology and metabolism. Verbalis J. Principles and practice of endocrinology and metabolism